سایت دانلود پایان نامه های رشته مدیریت

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه ارتباط بین ساختار سرمایه و چرخه عمر شرکت های  تولیدی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

قسمتی از متن پایان نامه :

  • معایب تأمین مالی بلند مدت:
  • صرف نظر از سود و زیان ناشی از عملیات موضوع قرارداد، هزینه‌‌ بهره‌ بدهی‌ها بایستی پرداخت گردد.
  • معمولاً اصل بدهی بایستی در تاریخ سررسید پرداخت گردد.
  • شرایط قرارداد قرضه ممکن می باشد محدودیت‌های زیادی بر شرکت تحمیل کند.
  • ممکن می باشد ریسک شرکت به واسطه‌ی خطاهای پیش‌بینی در عملیات موضوع قرارداد تأمین مالی‌، شدیداً افزایش یابد.

پس از اینکه مدیر مالی تصمیم گرفت که بایستی اوراق بهادار با سررسید بیش از یک سال انتشار یابد، این سررسید بایستی دقیقاً مشخص گردد. در این باره «اصل تطابق» راهنمای اقدام می باشد، یعنی سررسید اوراق بهادار بایستی با دوره‌ای که منابع مالی مورد نیاز می باشد، تطابق داشته باشد. اگر چه این اصل درمورد‌ی انتخاب از بین تأمین مالی کوتاه‌مدت و بلند‌مدت معنادار و مفید می باشد. اما درمورد‌ی اینکه سررسید اوراق بهادار بایستی 5  سال یا 10 سال باشد چندان کمکی نمی‌کند. سررسید اوراق بهادار یا بدهی معمولاً به وسیله‌ی عمر اقتصادی دارایی‌هایی مشخص می گردد که با منابع تأمین شده خریداری می گردد(تقوی، 1386).

3-2-2) سهام عادی[1]   

سهام عادی عبارت می باشد از حقوق مازاد اولیه در شرکت سهامی که معرف حقوق سهامداران عادی در خالص دارایی‌های واحد تجاری می باشد. به اظهار دیگر، سهام عادی سندی می باشد که نشان دهنده‌ی درصد مالکیت دارنده‌ی آن از خالص دارایی‌های یک شرکت سهامی می باشد و به موجب آن درصد معینی از سود شرکت و مزایای دیگری که به سهامداران عادی تعلق می‌گیرد را دریافت خواهندکرد. مسؤلیت سهامداران محدود به سهام آنها می باشد(آذربراهمان، 1389).

1-3-2-2) ویژگی‌های سهام عادی (حقوق و امتیازات سهامداران)

درآمد: شرکت ممکن می باشد سود سهامداران را ذخیره کند یا به شکل سود سهام به آنان پرداخت نماید. سود سهام پس از اعلام به وسیله‌ی هیئت مدیره پرداخت می گردد. در اغلب موارد، سود شرکت بیش از سود سهام پرداختی می باشد و مقداری از سود پس از کسر مالیات ذخیره می گردد. ذخیره کردن سود، ارزش سهام شرکت را افزایش می‌دهد. برای مثال، اگر سود شرکت 200000 واحد پولی بوده و شرکت 120000 واحد پولی سود سهام تقسیم کند، ارزش سهام شرکت به اندازه 80000 واحد پولی افزایش می‌یابد[2].

[1] Common stock

[2] البته ، ممکن می باشد ارزش سهام دقیقاً به این اندازه افزایش نیابد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

هدف اصلی پژوهش مطالعه ارتباط بین ساختار سرمایه و چرخه عمر شرکت های  تولیدی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران می­باشد.

اهداف فرعی:

  1. تعیین ارتباط بین ساختار سرمایه با متغیر خالص بدهیها در شرکتهای مرحله رشد ، بلوغ ، افول و مقایسه اندازه شدت این ارتباط در هر سه مرحله.
  2. تعیین ارتباط بین ساختار سرمایه با متغیر سهام چاپ گردیده در شرکتهای مرحله رشد ، بلوغ ، افول و مقایسه اندازه شدت این ارتباط در هر سه مرحله.
  3. شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

  4. تعیین ارتباط بین ساختار سرمایه با متغیر سود انباشته در شرکتهای مرحله رشد ، بلوغ ، افول و مقایسه اندازه شدت این ارتباط در هر سه مرحله.
  5. 5-1) سؤال اصلی پژوهش :

آیا بین ساختار سرمایه و چرخه عمر شرکت های  تولیدی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران ارتباط هست؟

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه ارتباط بین ساختار سرمایه و چرخه عمر شرکت های  تولیدی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران  با فرمت ورد